Rurex Stahl GmbH Cam Endüstrisi

Rurex-Stahl Dr. Otto Kukla GmbH firması 1949 yılında paslanmaz çelik özel malzemeler ticaretiyle iş hayatına başlamış olup, bugün dünya çapında cam endüstrisi için üretim yapmaktadır. Düsseldorf yakınlarındaki Erkrath ile Gelsenkirchen'deki iki fabrikasında yaklaşık 20 kişilik çalışanı ile 2003 senesindeki cirosu 3,5 milyon Avroyu bulmuştur. 2003 de üretiminin %70 ini ihraç etmiştir, ki bunun da %50 sinden fazlası AB dışındaki ülkelerdir. RUREX şekillendirilmiş cam üretimi için tüm üretim hattının inşasında pazar lideridir. Cam ambalaj endüstrisine dünya çapında, özellikle yüksek hızda çalışan IS makinaları için yaylar, plakalar, makas bıçakları gibi ısı ve aşınma direnci yüksek yedek parçalar üretmektedir.


Ürünler

Makas Bıçağı

RUREX'in makas bıçakları yüksek hızda çalışan IS makinaları için tasarlanmıştır.Bu amaçla yüksek sertliğe ve dayanıklılığa sahip özel bir alaşımın kullanılması, bıçaklarda:

  • çok ince tane büyüklüğü ile yüksek performans,
  • çok yüksek sıcaklıklarda bile yüksek esneklik,
  • pas tutmaması ve korozyona dayanıklılığı ilesu içeriği yüksek bütün biyolojik kaydırıcılara iyi uyum sağlamasını

garantiler.

Patentli özel ısı uygulaması sayesinde, kesici kısım son derece serttir, ancak sabitleme kısmı da bir yayın sertliğine sahiptir. Bu sayede bıçaklar her kesimden sonra ilk yerlerine dönerler.Bükülmezler ve hiç sorunsuz dakikada 190 kesim gibi yüksek hıza ulaşılabilir.

Başa Dönün


Yassı Yaylar

Boyun halkası tutucuları için üretilen yassı yaylar çeşitli tasarımlarla yüksek dayanıklılık ve uzun kullanım ömrü sağlar.

Başa Dönün


Plakalar

Tamamıyle sertleştirilmiş çelikten üretilen plakalar yüksek verimlilik ve uzun kullanım ömrü garantilemektedir.

Başa Dönün


Şamut Tutucusu

Isıya dayanıklı çelikten döküm yoluyla tek parça üretilen tutucular uzun ömürlü ve uygun fiyattadır.

Başa Dönün